Jak stáhnout fotky z Instagramu?

Dostali jste se do situace, kdy vám dodavatel poslal odkaz na svůj Instagram a řekl, ať si z něj stáhnete fotky? Všude jinde by to byla otázka dvou kliknutí, ale asi jste už zjistili, že to tady tak snadné nebude. Instagram se totiž brání! Aby nedocházelo k nedovolenému šíření fotografií, tak se snaží jejich stahování blokovat, ale jak na internetu bývá zvykem – nic před nikým neschováte. V tomto článku si ukážeme, jak snadno stáhnout fotky z Instagramu.

1. Vyberte si fotografii z instagramového kanálu a levým kliknutím myší ji zvětšete.

Jak uložit obrázek z instagramu

2. Pravým tlačítkem myši klikněte na fotku, kde by se vám za normálních podmínek ukázala funkce „Uložit obrázek jako…“. Ta zde však není, a tak musíte kliknout na „Zobrazit zdrojový kód stránky„. Vyskočí vám nová záložka se zdrojovým kódem stránky.

Jak uložit obrázek z instagramu 2

3. Abyste našli v obsáhlém kódu odkaz na fotografii, použijte vyhledávací zkratku Ctrl + F a napište výraz „jpg“. Označí se vám řádek s odkazem na fotografii.

Jak uložit obrázek z instagramu 3

4. Označte v řádku část, začínající HTTPS a končící hledaným slovem „jpg“. Zkopírujte ho pomocí Ctrl + C, vložte do vyhledávacího řádku (Ctrl + V), a dejte Enter.

Jak uložit obrázek z instagramu 4

5. Zobrazí se vám celá fotografie. Teď už jen stačí dát pravé tlačítko myši, vybrat „Uložit obrázek jako…“ a zvolit místo pro uložení souboru. Máte hotovo, ale nezapomeňte …

Jak uložit obrázek z instagramu 6

Nepovolené stahování fotek na Instagramu a používání pro firemní účely je zakázané. Nesmíte je tedy používat na bannery, newslettery a do designů printu. Proto stahujte fotky pouze od toho, kdo vám na to dal své povolení. I tak už porušujete pravidla Instagramu. Pokud se vám článek líbil, budu rád když to oceníte sdílením na jakékoliv sociální síti a třeba tak pomůžete i vy dalším lidem. Děkuji.

EDIT: 2. 2. 2018

Už jste si vyzkoušeli jak stáhnout fotku z Instagramu pomocí zdrojového kódu, a tak mám pro vás ještě lepší a rychlejší řešení – program Downlister! Stačí jen fotku v Instagramu zvětšit a odkaz okopírovat do Downlisteru. Dáte pak Download, vykreslí se vám fotka, potvrdíte Download Image a je hotovo.

   Hledáte správce na sociální sítě? Napište mi…

⇓ Líbil se vám tento článek? Děkuji za jeho sdílení na jakékoliv sociální síti. ⇓

Podpořte autora sdílením:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •