Jak na Google Analytics Certifikát

Google Analytics je nerozšířenější nástroj pro měření výkonnosti stránek, zdrojů návštěvnosti a plnění cílů. Ať máte blog, jehož účelem je registrace do newsletteru, události, přečtení si článku či e-shop, kde potřebujete měřit zdroje návštěvnosti a konverzí. Ve všech případech je GA plnohodnotný zdroj informací, s kterým by měl umět každý marketingový specialista. Ovšem většina uživatelů jen čte ze základního rozhraní a často špatně.

Na stránce Google Partners najdete Google Analytics Certification zkoušku, jež obsahuje 70 otázek. Ty zahrnují témata jako správné čtení atribučních modelů, využití Analytics k tvorbě remarkatingového publika, jak využívat segmenty, filtry, metriky a dimenze, co vám říká míra okamžitého opuštění, k čemu slouží vícekanálové cesty (MCF) a asistované konverze, jaké UTM tagy se používají pro značkovaní URL, na co je User ID, jak se měří návštěvnost, tok k cíli a mnoho dalšího. Na celou zkoušku máte 90 minut a můžete jí skládat v češtině.

Google Analytics certification exam

Odpovíte-li na 80% otázek správně, obdržíte oficiální certifikát Googlu, který otestoval vaše pokročilé znalosti z čtení dat. Neověří to sice všechno, ale certifikovaný analytik je přinejmenším nápověda, že se dotyčný o svou práci zajímá, dokáže si dávat data do kontextu, a nepapouškuje čísla ze základního přehledu. Zkouška z Google Analytics je neutrálně zaměřená a hodí se všem majitelům e-shopů, marketingovým manažerům, PPC specialistům, SEO konzultantům i UX analytikům, kteří hodnotí efektivitu kanálů a vaši stránek.

Google Analytics Certifikát

Chci budovat PPC

10 000 Kč / měsíčně

MKT konzultace: Ano

Google Ads (PPC): Ano

Realizace strategie: Ano

Seznam Ads (PPC): Ano

Reporting práce: Ano

Min. délka spolupráce je 12 měsíců.

Chci budovat SEO 

20 000 Kč / měsíčně

MKT konzultace: Ano

Analýza klíčových slov: Ano

Realizace strategie: Ano

Linkbuilding: Ano

Reporting práce: Ano

Min. délka spolupráce je 12 měsíců.

Chci být nejlepší

30 000 Kč / měsíčně

MKT konzultace: Ano

Google Ads (PPC): Ano

Vyhledávače (SEO): Ano

Seznam Ads (PPC): Ano

Reporting práceAno

Min. délka spolupráce je 12 měsíců.

Podpořte autora sdílením:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •