Jak ručně přidat stránku na Google, Seznam a Bing

Spouštíte nový web, všechny vaše důležité stránky mají povolenou indexaci, robotům jste připravili pěknou sitemap, ale stejně nejste vidět ve vyhledávačích, tak co dělat? Přirozeným způsobem jak na sebe nalákat roboty je kvalitní linkbuilding. Stačí získat zpětné odkazy (backlinks) z jiných tématicky a uživatelsky přínosných stránek, k čemuž vám pomůže zkušený linkbuilder. Nemáte-li zpětné odkazy a potřebujete rychle přidat stránky do fulltextu, můžete to zkusit přes jednotlivé admin nástroje, které vyhledávače nabízí.

Google

Dobrou zprávou je, že Google má nejvyspělejší roboty a výpočetní techniku, takže by neměl mít problém vaše stránky najít. Občas se však stane, že něco vynechá a vy mu vypadnete z hledáčku. Dříve nebo později vás určitě dohledá, ale komu se nechce čekat, tak vám dává 2 možnosti. Buď pomocí nástroje pro webmastery nebo jednoduchého submit odkazu.

Google indexace - jak přidat stránku

Seznam

Zaindexovat stránku do Seznamu je už o trochu horší. I přes obdivuhodnou snahu konkurovat Googlu je indexace nových webů velmi pomalá a bez pomoci zabere i několik měsíců. Máte-li cílovku okolo 35+, tak vaši zákazníci jistě Seznam využívají, a vy byste neměli na jeho výsledcích vyhledávání chybět. Opět máte možnost ručního přidání URL do indexu, ale i tak zpracování zabere několik týdnů a rychlejší je kombinovat s linkbuildingem.

Seznam indexace - přidání stránek

Bing

Posledním, i když ne tak používaným nástrojem je obdoba Google Search Console, a to Bing Webmaster. Ten umožňuje hromadně indexovat až 10 stránek denně, s celkovým maximem 50 měsíčně. Nevýhodou je nutná registrace u Microsoftu, ale i k tomu má jednoduší alternativu v podobě submit odkazu. Reakční doba je rychlá, takže doporučuji vyzkoušet.

Bing indexace - přidání stránky

Pomocí operátoru site lze pak ověřit zaindexovanost. Stačí vložit do jakéhokoliv vyhledávače dotaz site:tomaszahalka.cz a vyjedou vám všechny stránky, které roboti dohledali. Jedná se jen o stav indexu, neznamená to tedy, že se na vysněné fráze budete kvalitně zobrazovat. K tomu vám pomůže SEO specialista, který váš web a obsah posune na dohledatelnou úroveň. Nevíte-li jak na to, můžete mě kontaktovat na mailu info@tomaszahalka.cz

   Máte zájem o spolupráci? Rád vám řeknu více …

Podpořte autora sdílením:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •