Technická SEO analýza – Audit webu, který odhalí programátorské chyby!

Co je technická SEO analýza? Na rozdíl od obsahové analýzy, která se zaměřuje na práci copywriterů, tak technický audit webu je určený pro vývojáře e-shopu a jejich programátory. Představte si jí jako kontrolu auta. I přes krásný vzhled a dobrého řidiče může mít auto méně kompatibilní součástky, které ho budou zpomalovat a nikdy nevyužijete jeho maximální výkon. Podobně tomu je i u webových stránek. Vývojáři ovládají řadu složitých programátorských jazyků a dokáží realizovat prakticky cokoliv, co si vymyslíte. Ovšem technické SEO většinou znají pouze elementárně a operují s pravidly, které jsou roky neplatné. Analýza webu poskytne dokumentaci pro nezbytné změny, po jejichž aplikaci dosáhnete snadněji lepších pozic v SEO a můžete tím i nezanedbatelně snížit náklady za PPC reklamy.

Technický SEO audit webu (Zdroj upravené fotky: Freepik)

Jak může SEO audit zvednout tržby?

Mezi nejčastější problémy, které analýza webových stránek odhalí, patří nešťastné pokusy o automatizaci v podobě propisování stejných meta dat na více stránek. Duplikace pracně napsaného obsahu na jiné – technicky neošetřené stránky -, čímž podsouváte vyhledávačům nežádoucí duplicity. Špatná práce se sitemapou, robots.txt, kanonizací, tagy noindex / index, generováním nevhodných URL a nemožností plně využít potenciálu parametrů. Některé chyby jsou méně závažné, jiné mohou zásadně poškozovat rozvoj webu a házet klacky pod nohy copywritingu, který po odstranění nedostatků může raketově vyletět a vám přinášet tolik vytoužené objednávky. S tím je spojený i nezbytný SEO audit redakčního systému, který je součástí technické SEO analýzy a může odhalit mezery v běžně používaných nástrojích, o kterých jsem psal více v magazínu MladýPodnikatel.

V online marketingu a hlavně u e-shopů jedna činnost navazuje na druhou, a tak oprava jedné chyby se nejen pozitivně projeví v neplacených výsledcích vyhledávání, ale promítne se i do placených reklam na Googlu a Seznamu. Ať už se bavíme o rychlosti načítání webu, optimalizaci vstupních stránek, komprimaci obrázků, úpravu meta tagů – AdWords a Sklik pro řadu kampaní čerpají data z indexu vyhledávačů a výkonnost reklam ovlivňují i takové faktory, jako je responzivita webu a HTTPS.

A co si z toho odnést?

Než začnete uvažovat nad investicí do technické SEO analýzy webových stránek, zjistěte si, zda je vůle dodavatelů e-shopového řešení něco měnit. Krabicová řešení obvykle jakékoliv změny aplikují velmi pomalu a pokud se náhodou netrefíte do vývojářského okna, tak se změn dočkáte až za několik let. Podobný scénář je i u one-man show programátorů, jejichž ego odmítá přijmout jakékoliv externí doporučení, protože by přeprogramování znamenalo přiznat chybu a stálo by to nějaký čas. Pokud však máte šikovné a aktivní vývojáře, kteří si nechají poradit a na prvním místě mají spokojenost zákazníka, tak jste vykročili správným směrem a můžete se těšit auditu, který vás posune před konkurenci.

Chci budovat PPC

10 000 Kč / měsíčně

MKT konzultace

Google Ads (PPC)

Optimalizace kampaní

Seznam Ads (PPC)

Reporting práce

Min. délka spolupráce je 6 měsíců.

Chci budovat SEO 

20 000 Kč / měsíčně

MKT konzultace

Analýza klíčových slov

Optimalizace webu

Posilování linkbuildingem

Reporting práce

Min. délka spolupráce je 6 měsíců.

Chci jen konzultaci

od 5 000 Kč / 2,5 h

MKT konzultace

60 minut příprava

SEO + PPC marketing

90 minut konzultace

Audio / video záznam 

Záloha na konzultaci je 50 % předem.

WordPress Pricing Table Plugin

5/5 - (9 votes)
Podpořte autora sdílením:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *