SEO

Zkratka SEO pochází z anglického výrazu Search Engine Optimization (optimalizace pro vyhledávače), která je historicky spojována s úpravou webů a eshopů dle technických standardů pro crawlers (roboty).Cílem je upravit obsah každé stránky tak, aby byla pro vyhledávače čitelná a pro uživatele maximálně přínosná. Právě díky této metodě online marketingu se můžete dostat na přední pozice ve výsledcích vyhledávání a přivést na svůj web nové potenciální zákazníky.

SEO - Search Engine Optimization
SEO – Optimalizace pro vyhledávače

SEO => Optimalizace pro vyhledávače?

Ideálně by zkratka SEO měla být překládána jako optimalizace pro vyhledávače a uživatele. Zatímco první část se věnuje technických chybám, které způsobuje nedokonalé technické řešení ze strany programátora, ta druhá část se týká tvorby obsahu pro uživatele na základě jeho dotazů a potřeb.

Obě dvě části jsou velice důležité, protože nelze získat první pozice ve výsledcích vyhledávání, pokud máte ze strany programátorů nastaveny chyby na webu (duplicity titlů, popisků, stránek, špatnou site map, indexaci filtrů, kategorií apod.), stejně tak je zcela zbytečné mít všechny tyto technické aspekty správně, když žádný copywriter nepracuje na obsahu webu.

Už víte co zkratka SEO znamená, ale pokud byste chtěli vědět o optimalizaci webů pro vyhledávače více, doporučuji pokračovat ve čtení a podívat se na detailnější článek – Co je SEO. Jsem SEO specialista na volné noze, který se specializuje na eshopy, proto pokud potřebujete s něčím poradit, neváhejte mě kontaktovat na emailu: info@tomaszahalka.cz

   Máte zájem o lepší výsledky v SEO? Napište mi…