Sklik konzultant

Živím se jako PPC specialista pro e-shopy od roku 2011, a za tu dobu jsem měl možnost spolupracovat s více jak desítkou Sklik konzultantů, kteří za 2.000 Kč měsíčně spravovali klientům účty. Ať už se jednalo o juniory nebo seniory, tak jedno měli společné. Byli výborní na základní nastavení Skliku, prvotní rozložení kampaní, sestav, klíčových slov, a za poměrně velmi krátkou dobu dokázali vytvořit hodně reklam. Pojďme se podívat, k čemu je Sklik konzultant dobrý, na co si dát pozor a co probrat před zahájením spolupráce.

Sklik konzultanta je výhodné kontaktovat na začátku tvorby vašich PPC kampaní. Náklady na jejich práci nejsou vysoké, a během několika fakturovaných měsíců vám dokáží i u středně velkého e-shopu postavit hrubou stavbu. Jenže výsledky reportují z Skliku, který si tak trochu připisuje více zásluh, než si zaslouží. Stejně tak je třeba počítat s tím, že na jednoho konzultanta připadá okolo 10 klientů, takže jejich práce bude vždy trochu hrubá.

Sklik - Včetně brandu (čerpáno z Skliku) | Tržby = 513 669 Kč
Sklik – Včetně brandu (čerpáno z Skliku) | Tržby = 513 669 Kč

Brandové vs. Non-Brandové kampaně

Neřeknete-li si jinak, tak hlavní prezentované výsledky budou z Skliku, a to včetně brandové kampaně. Tedy pokud se vaše doména jmenuje www.orodotox.cz, a někdo napsal do Seznamu výraz “orodotox”, klikl na PPC a provedl konverzi, tak si ji konzultant započítá. Správně se však takové konverze odečítají od celkového výsledku, protože by proběhla i přes organicu, a je to spíše výsledek vašeho brandu, než samotného Skliku.

Požádejte svého Sklik specialistu, aby vám v reportu přednostně sděloval výsledky non-brandových kampaní, tedy po odečtení brandových tržeb / nákladů. Výsledky se vám tak mohou radikálně změnit, protože náklady jsou v řádech korun, ale tržby mohou dělat i 50%.

Sklik - Včetně brandu (čerpáno z Google Analytics) | Tržby = 315 144 Kč
Sklik – Včetně brandu (čerpáno z Google Analytics) | Tržby = 315 144 Kč

Sklik výsledky vs. Google Analytics

Pokud dostáváte non-brandové výsledky z Skliku, tak máte z poloviny vyhráno. Abyste všechna svá data vyhodnocovali správně, měli byste veškeré své kampaně filtrovat přes jeden atribuční model – nejčastěji v Google Analytics. Ten defaultně využívá poslední nepřímý proklik, takže když uživatel klikne na reklamu z Skliku, pak si zboží porovná a nakoupí v Heuréce, tak konverze připadne Heuréce. Naopak Sklik si ve svém nástroji počítá konverze pokaždé, když se objeví během 30 dní v konverzní cestě. To v praxi může vypadat tak, že uživatel klikne na Heuréku, pak se proklikne přes PPC v Skliku, a nakonec konverzi udělá třeba přes Facebookový remarketing. Zatímco Google Analytics vám konverzi započítá u Facebooku, tak Sklik ji započítá u sebe a nejednou vám 2 nástroje vykazují 1 konverzi.

Doporučuji, aby vám Sklik konzultanti vykazovali non-brandová data z Google Analytics. Dosáhnete tak nejspravedlivějších výsledků, které nebudou žádný kanál zvýhodňovat.

Sklik - Non-brand (čerpáno z Google Analytics) | Tržby = 219 134 Kč
Sklik – Non-brand (čerpáno z Google Analytics) | Tržby = 219 134 Kč

Z přehledu tržeb, kterým jsem použil od jednoho svého klienta je krásně vidět, jak se z původních 513 669 Kč s PNO 11,84%, dostanete na skutečných 219 134 Kč s PNO 27,74%. Ať už vedete jakýkoliv obchod, je důležité se na čísla dívat pod stejným úhlem. Nebojte se nastavit správné podmínky s vaším Sklik partnerem a nebudou-li výsledky rentabilní, zažádejte si o audit PPC či mě kontaktujte na emailu info@tomaszahalka.cz

Chci budovat PPC

10 000 Kč / měsíčně

MKT konzultace

Google Ads (PPC)

Optimalizace kampaní

Seznam Ads (PPC)

Reporting práce

Min. délka spolupráce je 6 měsíců.

Chci budovat SEO 

20 000 Kč / měsíčně

MKT konzultace

Analýza klíčových slov

Optimalizace webu

Posilování linkbuildingem

Reporting práce

Min. délka spolupráce je 6 měsíců.

Chci jen konzultaci

od 5 000 Kč / 2,5 h

MKT konzultace

60 minut příprava

SEO + PPC marketing

90 minut konzultace

Audio / video záznam 

Záloha na konzultaci je 50 % předem.

WordPress Pricing Table Plugin

Rate this post
Podpořte autora sdílením: